Výlet Cartagena

Tento výlet vás zavede do krásného starobylého města Cartagena , které je největším městem v regionu Murcía.
Cartagena je bývalé hornické město a přístav, jehož břehy omývá Středozemní moře. Kdysi punské město a vojenská základna římanů, dnes krásné svěží město, které se může pochlubit architektonickými zajímavostmi. 
Cartagena bývá také nazývána přístavem kultur, kde moře je zdrojem civilizací, tradic a legend.
Symbolem města je římské divaldo a muzeum, které navrhl slavný architekt Rafael Moneo. Moderní budovou muzea dokázal spojit dávnou historii s dneškem.
Výlet může být buď celodenní, nebo je možné ho spojit s koupáním na některé z překrásných pláží.
Cena výletu : 25,- EUR / osoba, min. počet osob 3, max. počet osob 6.
 
 
Zajímavá místa
 
Římské divadlo a muzeum
Při prohlídce římského divadla a muzea se návštěvník vrátí do časů římské Cartageny. Zavede Vás do jedné z největších památek tehdejší doby, do samotného centra římského divadla, který tvoří poslední a nejúchvatnější sál muzea.
 
Caratgena, přístav kultur
V informačních centrech u každé památky najtede vše o punských hradbách, o hradu Concepción, pevnosti Navidad, římském fóru a domě Fortuna nebo o místech, které sloužily jako úkryty za občanské války. Centra slouží jako muzea a poutavou formou vysvětlují historii jednotlivých památek. 
 
Velikonoce
Ulice Cartageny se o velikonocích zaplní, dny dostanou jiný rozměr. Intenzita prožitku je umocněna velikonočními výjevy, které v podobě velkých sousoší pocházejících z rukou nejlepších murcijských sochařů putují na nosítkách městem a oslňují návštěvníky svojí krásnou a realistickou výpovědí. 
 
Projížďka po přístavu na turistickém katamaránu
Z moře se nabízí zcela jiný a nový pohled na Cartagenu. Na palubě moderního katamaránu vás čeká fascinující projížďka, která vám umožní objevit všechna zákoutí přístavu. Zblízka je možné se podívat na obranný systém přístavní zátoky, na hrady, pevnosti a pobřežní dělostřelecké baterie.
 
Festival La Mar de Musicas ( červenec)
Festival, jehož název znamená doslova Moře hudby, se stal jedním z nejlepších hudebních festivalů v Evropě, jak z pohledu odborné kritiky, tak i obecenstva. Na různých místech ve městě se konají představení a koncerty.