Výlet k Mar Menor 

Výlet k Mar Menor je určen všem věkovým kategoriím.
Mar Menor je klidná laguna s malou hloubkou vody a poklidnou hladinou. Tato laguna se také přezdívá Mrtvé Moře Evropy .
Mar Menor se rozkládá na ploše 170 kilometrů čtverečních  s maximální hloubkou 7 metrů a teplotou vody přibližně o pět stupňů teplejší než Středozemní moře, proto se v ní dá koupat až do konce listopadu.
 
 
Od Středozemního moře dělí lagunu úzký pruh pevniny - La Manga, který nabízí široké pláže s jemným pískem. Speciální klimatologické podmínky laguny, velký počet slunečních hodin, ale i vysoká salinita jsou důvodem proč v severním cípu této laguny, v oblasti zvané Charcas de las Salinas se po staletí ukládaly bahení sedimenty vhodné pro terapeuntické účely.
 
 
Základem terapeutických účinků bahna je jeho velká absorbční schopnost, jeho mineralizující působení, schopnost neutralizovat kyselost a stimulační účinek vedoucí k zacelování jizev. Bahno nanášené na kůži pomáhá při léčbě kožních chorob, lupénky, vyrážek, akné.
 
Vrstva bahna aplikovaná na kůži pohlcuje všechny toxické látky z části pokožky zvané škára. Funguje tak jako opravdový sací  papír. Kromně toho má bahno vysokou tepelnou vodivost a díky tomu také protizánětlivé účinky tolik potřebné v případě léčby a prevence onemocnění jako je revmatismus, artritida, artroza, dna, ale také při rehabilitacích po zlomeninách kostí, problémy se záněty šlach a pohybového ústrojí vůbec. Kromně toho se také doporučuje při krčních onemocněních. 
 
 
 
Cena výletu : 25,- EUR / osoba, min počet osob 3, max. počet osob 6.